Ранковце

облачно

15°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце19:52

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност84%

УВ индекс2

Облачност42%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер334

Временска прогноза за Ранковце во наредните 7 дена

Вто 24 28° /15° умерен дожд 42
Сре 25 29° /15° слаб дожд 8
Чет 26 30° /18° слаб дожд 47
Пет 27 30° /18° слаб дожд 7
Саб 28 29° /17° слаб дожд 27
Нед 29 23° /14° умерен дожд 78
Пон 30 23° /11° слаб дожд 8