Ратево

мала облачност

12°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце19:48

Се осеќа10 °

Притисок1011 hPa

Влажност84%

УВ индекс3

Облачност21%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер10

Временска прогноза за Ратево во наредните 7 дена

Вто 24 24° /11° умерен дожд 70
Сре 25 25° /13° слаб дожд 2
Чет 26 27° /15° слаб дожд 67
Пет 27 27° /15° слаб дожд 18
Саб 28 26° /14° слаб дожд 3
Нед 29 22° /11° умерен дожд 19
Пон 30 21° /10° облачно 40