Ресен

чисто небо

25°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:12

Се осеќа24 °

Притисок1016 hPa

Влажност52%

УВ индекс4

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер243

Временска прогноза за Ресен во наредните 7 дена

Саб 02 29° /19° слаб дожд 0
Нед 03 28° /18° облачно 32
Пон 04 29° /20° слаб дожд 3
Вто 05 29° /18° слаб дожд 0
Сре 06 29° /19° чисто небо 2
Чет 07 28° /18° слаб дожд 19
Пет 08 26° /16° умерен дожд 2