Ресен

чисто небо

17°

Изгрејсонце06:27

Зајдисонце18:27

Се осеќа16 °

Притисок1020 hPa

Влажност44%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер233

Временска прогноза за Ресен во наредните 7 дена

Пон 27 27° /17° чисто небо 7
Вто 28 24° /16° слаб дожд 87
Сре 29 17° /15° слаб дожд 96
Чет 30 15° /13° слаб дожд 100
Пет 01 15° /12° слаб дожд 98
Саб 02 15° /11° слаб дожд 86
Нед 03 18° /10° чисто небо 0