Романовци

слаб снег

Изгрејсонце06:48

Зајдисонце16:01

Се осеќа-3 °

Притисок1010 hPa

Влажност87%

УВ индекс0

Облачност99%

Прегледност8856

Брзина на ветер5

Насока на ветер340

Временска прогноза за Романовци во наредните 7 дена

Сре 08 /-2° слаб снег 16
Чет 09 /-2° слаб дожд 74
Пет 10 /3° слаб дожд 88
Саб 11 /2° умерен дожд 100
Нед 12 /3° слаб дожд 96
Пон 13 /0° облачно 94
Вто 14 /-2° облачно 100