Романовци

мала облачност

14°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце19:54

Се осеќа13 °

Притисок1011 hPa

Влажност89%

УВ индекс1

Облачност23%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер115

Временска прогноза за Романовци во наредните 7 дена

Вто 24 29° /14° умерен дожд 34
Сре 25 30° /15° слаб дожд 6
Чет 26 31° /16° слаб дожд 28
Пет 27 31° /17° слаб дожд 12
Саб 28 30° /15° слаб дожд 56
Нед 29 23° /13° умерен дожд 19
Пон 30 24° /9° чисто небо 4