Росоман

слаб дожд

16°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце19:51

Се осеќа15 °

Притисок1011 hPa

Влажност90%

УВ индекс3

Облачност15%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер251

Временска прогноза за Росоман во наредните 7 дена

Вто 24 31° /16° слаб дожд 15
Сре 25 33° /16° чисто небо 1
Чет 26 34° /18° слаб дожд 25
Пет 27 33° /19° слаб дожд 17
Саб 28 32° /18° слаб дожд 43
Нед 29 25° /16° умерен дожд 29
Пон 30 26° /13° мала облачност 20