Русиново

чисто небо

27°

Изгрејсонце04:57

Зајдисонце20:07

Се осеќа26 °

Притисок1015 hPa

Влажност41%

УВ индекс4

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер65

Временска прогноза за Русиново во наредните 7 дена

Саб 02 30° /17° слаб дожд 8
Нед 03 28° /16° чисто небо 6
Пон 04 30° /16° чисто небо 3
Вто 05 30° /16° чисто небо 0
Сре 06 31° /16° облачно 41
Чет 07 31° /16° слаб дожд 47
Пет 08 26° /14° слаб дожд 9