Русиново

чисто небо

14°

Изгрејсонце06:20

Зајдисонце18:19

Се осеќа13 °

Притисок1020 hPa

Влажност46%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер28

Временска прогноза за Русиново во наредните 7 дена

Пон 27 28° /13° чисто небо 2
Вто 28 21° /11° слаб дожд 100
Сре 29 14° /11° слаб дожд 100
Чет 30 14° /10° слаб дожд 100
Пет 01 15° /7° слаб дожд 100
Саб 02 17° /5° облачно 76
Нед 03 20° /6° чисто небо 0