Самоков

облачно

26°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:13

Се осеќа26 °

Притисок1016 hPa

Влажност53%

УВ индекс4

Облачност59%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер5

Временска прогноза за Самоков во наредните 7 дена

Саб 02 31° /19° умерен дожд 2
Нед 03 29° /18° слаб дожд 29
Пон 04 30° /20° слаб дожд 9
Вто 05 31° /19° слаб дожд 0
Сре 06 30° /19° чисто небо 4
Чет 07 29° /19° умерен дожд 20
Пет 08 24° /17° слаб дожд 42