Самоков

слаб снег

-6°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:38

Се осеќа-10 °

Притисок1029 hPa

Влажност93%

УВ индекс0

Облачност83%

Прегледност1217

Брзина на ветер3

Насока на ветер1

Временска прогноза за Самоков во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-12° слаб снег 90
Вто 25 -3° /-12° чисто небо 3
Сре 26 /-8° мала облачност 15
Чет 27 /-6° мала облачност 13
Пет 28 /-2° чисто небо 9
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 93