Сарај

облачно

-3°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:37

Се осеќа-6 °

Притисок1029 hPa

Влажност74%

УВ индекс0

Облачност100%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер329

Временска прогноза за Сарај во наредните 7 дена

Пон 24 -1° /-8° слаб снег 91
Вто 25 /-9° чисто небо 9
Сре 26 /-5° чисто небо 9
Чет 27 /-4° мала облачност 13
Пет 28 /-1° чисто небо 7
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-1° облачно 44