Седларево

облачно

23°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:14

Се осеќа22 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност68%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер75

Временска прогноза за Седларево во наредните 7 дена

Саб 02 27° /15° умерен дожд 4
Нед 03 25° /14° слаб дожд 19
Пон 04 26° /15° слаб дожд 9
Вто 05 26° /15° слаб дожд 0
Сре 06 27° /15° чисто небо 5
Чет 07 25° /14° умерен дожд 15
Пет 08 20° /12° слаб дожд 60