Седларево

слаб снег

-10°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:38

Се осеќа-14 °

Притисок1029 hPa

Влажност91%

УВ индекс0

Облачност95%

Прегледност3007

Брзина на ветер2

Насока на ветер3

Временска прогноза за Седларево во наредните 7 дена

Пон 24 -9° /-16° слаб снег 88
Вто 25 -7° /-17° чисто небо 2
Сре 26 -2° /-12° мала облачност 16
Чет 27 -2° /-10° мала облачност 12
Пет 28 /-7° чисто небо 9
Саб 29 -3° /-6° слаб снег 100
Нед 30 -4° /-8° слаб снег 62