Секирник

чисто небо

32°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:06

Се осеќа32 °

Притисок1015 hPa

Влажност36%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер181

Временска прогноза за Секирник во наредните 7 дена

Саб 02 36° /21° слаб дожд 8
Нед 03 33° /20° слаб дожд 1
Пон 04 35° /20° чисто небо 3
Вто 05 36° /21° чисто небо 0
Сре 06 36° /21° мала облачност 21
Чет 07 36° /21° слаб дожд 26
Пет 08 32° /19° слаб дожд 7