Секирник

чисто небо

18°

Изгрејсонце06:20

Зајдисонце18:19

Се осеќа17 °

Притисок1019 hPa

Влажност47%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер32

Временска прогноза за Секирник во наредните 7 дена

Пон 27 32° /18° чисто небо 0
Вто 28 25° /17° умерен дожд 100
Сре 29 18° /16° слаб дожд 100
Чет 30 17° /15° слаб дожд 100
Пет 01 19° /15° слаб дожд 100
Саб 02 21° /12° облачно 36
Нед 03 23° /12° чисто небо 0