Селце

слаб снег

-9°

Изгрејсонце06:57

Зајдисонце16:38

Се осеќа-12 °

Притисок1030 hPa

Влажност94%

УВ индекс0

Облачност100%

Прегледност1045

Брзина на ветер2

Насока на ветер341

Временска прогноза за Селце во наредните 7 дена

Пон 24 -6° /-14° слаб снег 76
Вто 25 -4° /-14° чисто небо 0
Сре 26 /-8° облачно 46
Чет 27 /-7° облачно 34
Пет 28 /-3° чисто небо 9
Саб 29 /-3° Снег 100
Нед 30 -1° /-6° слаб снег 42