Селце

слаб дожд

27°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс3

Облачност71%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер112

Временска прогноза за Селце во наредните 7 дена

Саб 02 29° /19° умерен дожд 4
Нед 03 28° /18° слаб дожд 16
Пон 04 28° /19° слаб дожд 10
Вто 05 29° /19° слаб дожд 0
Сре 06 29° /18° слаб дожд 5
Чет 07 27° /17° умерен дожд 13
Пет 08 22° /16° слаб дожд 74