Шипковица

слаб дожд

24°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа23 °

Притисок1017 hPa

Влажност55%

УВ индекс3

Облачност59%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер104

Временска прогноза за Шипковица во наредните 7 дена

Саб 02 27° /17° умерен дожд 4
Нед 03 26° /16° слаб дожд 15
Пон 04 26° /17° слаб дожд 10
Вто 05 27° /17° слаб дожд 0
Сре 06 27° /17° слаб дожд 5
Чет 07 25° /15° умерен дожд 13
Пет 08 20° /14° слаб дожд 76