Шипковица

облачно

16°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:14

Се осеќа16 °

Притисок1016 hPa

Влажност75%

УВ индекс0

Облачност93%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер307

Временска прогноза за Шипковица во наредните 7 дена

Нед 20 23° /13° слаб дожд 9
Пон 21 28° /15° слаб дожд 96
Вто 22 29° /16° чисто небо 2
Сре 23 31° /19° чисто небо 3
Чет 24 32° /20° слаб дожд 0
Пет 25 31° /18° слаб дожд 0
Саб 26 32° /19° чисто небо 4