Штип

мала облачност

33°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:09

Се осеќа31 °

Притисок1013 hPa

Влажност32%

УВ индекс4

Облачност11%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер304

Временска прогноза за Штип во наредните 7 дена

Саб 02 36° /19° умерен дожд 9
Нед 03 34° /18° слаб дожд 0
Пон 04 36° /21° чисто небо 1
Вто 05 37° /20° чисто небо 0
Сре 06 37° /20° облачно 35
Чет 07 36° /20° слаб дожд 47
Пет 08 28° /18° слаб дожд 28