Шуто Оризаре

мала облачност

29°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:13

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност48%

УВ индекс3

Облачност24%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер89

Временска прогноза за Шуто Оризаре во наредните 7 дена

Саб 02 35° /19° дожд со силен интензитет 7
Нед 03 32° /19° чисто небо 7
Пон 04 34° /20° слаб дожд 0
Вто 05 34° /20° слаб дожд 0
Сре 06 34° /20° чисто небо 7
Чет 07 33° /20° слаб дожд 20
Пет 08 27° /18° слаб дожд 62