Скопје

облачно

-3°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:36

Се осеќа-7 °

Притисок1029 hPa

Влажност68%

УВ индекс0

Облачност66%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер317

Временска прогноза за Скопје во наредните 7 дена

Пон 24 -1° /-6° облачно 84
Вто 25 /-8° мала облачност 12
Сре 26 /-4° чисто небо 9
Чет 27 /-3° мала облачност 15
Пет 28 /-1° чисто небо 8
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-1° облачно 29