Скопје

чисто небо

16°

Изгрејсонце06:25

Зајдисонце18:25

Се осеќа15 °

Притисок1018 hPa

Влажност42%

УВ индекс1

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер282

Временска прогноза за Скопје во наредните 7 дена

Пон 27 33° /16° слаб дожд 25
Вто 28 28° /17° слаб дожд 36
Сре 29 20° /15° слаб дожд 100
Чет 30 18° /16° слаб дожд 100
Пет 01 22° /14° облачно 99
Саб 02 22° /12° мала облачност 19
Нед 03 24° /10° чисто небо 0