Слатино

чисто небо

18°

Изгрејсонце06:27

Зајдисонце18:26

Се осеќа17 °

Притисок1019 hPa

Влажност36%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер277

Временска прогноза за Слатино во наредните 7 дена

Пон 27 31° /18° облачно 43
Вто 28 25° /16° слаб дожд 11
Сре 29 19° /14° слаб дожд 99
Чет 30 15° /13° слаб дожд 100
Пет 01 18° /12° облачно 100
Саб 02 19° /9° мала облачност 23
Нед 03 22° /10° чисто небо 0