Слатино

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:15

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност46%

УВ индекс3

Облачност71%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер99

Временска прогноза за Слатино во наредните 7 дена

Саб 02 32° /20° умерен дожд 4
Нед 03 30° /19° слаб дожд 15
Пон 04 30° /20° слаб дожд 10
Вто 05 32° /20° слаб дожд 1
Сре 06 32° /20° слаб дожд 4
Чет 07 29° /18° слаб дожд 15
Пет 08 24° /18° слаб дожд 71