Слепче

чисто небо

29°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:12

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност39%

УВ индекс4

Облачност7%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер91

Временска прогноза за Слепче во наредните 7 дена

Саб 02 32° /18° слаб дожд 0
Нед 03 30° /17° чисто небо 9
Пон 04 32° /18° слаб дожд 1
Вто 05 32° /17° умерен дожд 0
Сре 06 32° /17° слаб дожд 2
Чет 07 31° /17° слаб дожд 9
Пет 08 28° /16° умерен дожд 8