Слепче

облачно

11°

Изгрејсонце05:24

Зајдисонце19:39

Се осеќа10 °

Притисок1020 hPa

Влажност85%

УВ индекс2

Облачност84%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер40

Временска прогноза за Слепче во наредните 7 дена

Нед 09 20° /7° чисто небо 10
Пон 10 21° /9° облачно 29
Вто 11 22° /9° облачно 52
Сре 12 21° /9° слаб дожд 4
Чет 13 17° /8° мала облачност 24
Пет 14 20° /7° чисто небо 9
Саб 15 24° /9° облачно 87