Слупчане

чисто небо

16°

Изгрејсонце06:25

Зајдисонце18:24

Се осеќа15 °

Притисок1018 hPa

Влажност45%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер354

Временска прогноза за Слупчане во наредните 7 дена

Пон 27 32° /16° слаб дожд 30
Вто 28 26° /16° слаб дожд 49
Сре 29 19° /15° облачно 97
Чет 30 18° /14° слаб дожд 100
Пет 01 20° /11° облачно 100
Саб 02 20° /9° облачно 43
Нед 03 23° /10° чисто небо 0