Сопиште

облачно

28°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:13

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност28%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер72

Временска прогноза за Сопиште во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° дожд со силен интензитет 6
Нед 03 31° /18° слаб дожд 12
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 32° /19° слаб дожд 0
Сре 06 33° /19° чисто небо 7
Чет 07 31° /19° слаб дожд 10
Пет 08 26° /17° слаб дожд 50