Сопиште

облачно

20°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:12

Се осеќа20 °

Притисок1015 hPa

Влажност58%

УВ индекс0

Облачност75%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер280

Временска прогноза за Сопиште во наредните 7 дена

Нед 20 28° /15° слаб дожд 23
Пон 21 32° /16° умерен дожд 90
Вто 22 34° /16° чисто небо 3
Сре 23 37° /19° чисто небо 2
Чет 24 38° /20° слаб дожд 0
Пет 25 38° /19° слаб дожд 0
Саб 26 39° /18° чисто небо 3