Сопотница

чисто небо

15°

Изгрејсонце06:26

Зајдисонце18:26

Се осеќа14 °

Притисок1020 hPa

Влажност39%

УВ индекс1

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер281

Временска прогноза за Сопотница во наредните 7 дена

Пон 27 31° /15° чисто небо 10
Вто 28 26° /16° слаб дожд 85
Сре 29 17° /14° слаб дожд 100
Чет 30 15° /13° слаб дожд 100
Пет 01 15° /12° слаб дожд 100
Саб 02 18° /10° слаб дожд 49
Нед 03 22° /8° чисто небо 0