Србица

облачно

-10°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:39

Се осеќа-13 °

Притисок1030 hPa

Влажност95%

УВ индекс0

Облачност55%

Прегледност8069

Брзина на ветер2

Насока на ветер350

Временска прогноза за Србица во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-13° слаб снег 77
Вто 25 -3° /-13° чисто небо 2
Сре 26 /-10° чисто небо 10
Чет 27 /-6° мала облачност 12
Пет 28 /-3° чисто небо 10
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 95