Србица

мала облачност

28°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност45%

УВ индекс4

Облачност24%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер51

Временска прогноза за Србица во наредните 7 дена

Саб 02 30° /17° слаб дожд 0
Нед 03 29° /17° слаб дожд 27
Пон 04 30° /18° слаб дожд 8
Вто 05 30° /18° слаб дожд 0
Сре 06 30° /17° чисто небо 2
Чет 07 29° /17° умерен дожд 14
Пет 08 25° /16° умерен дожд 28