Србиново

облачно

27°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:14

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност51%

УВ индекс4

Облачност45%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер58

Временска прогноза за Србиново во наредните 7 дена

Саб 02 30° /18° умерен дожд 1
Нед 03 29° /18° слаб дожд 26
Пон 04 30° /19° слаб дожд 21
Вто 05 30° /19° слаб дожд 0
Сре 06 30° /18° чисто небо 3
Чет 07 29° /17° умерен дожд 31
Пет 08 24° /16° слаб дожд 53