Србиново

слаб снег

-8°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:39

Се осеќа-10 °

Притисок1029 hPa

Влажност95%

УВ индекс0

Облачност71%

Прегледност1271

Брзина на ветер2

Насока на ветер353

Временска прогноза за Србиново во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-13° слаб снег 90
Вто 25 -3° /-13° чисто небо 1
Сре 26 /-9° чисто небо 9
Чет 27 /-7° мала облачност 14
Пет 28 /-3° чисто небо 9
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-4° слаб снег 91