Средно Коњаре

мала облачност

10°

Изгрејсонце05:20

Зајдисонце19:38

Се осеќа8 °

Притисок1022 hPa

Влажност68%

УВ индекс2

Облачност22%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер321

Временска прогноза за Средно Коњаре во наредните 7 дена

Нед 09 21° /6° чисто небо 6
Пон 10 23° /9° чисто небо 10
Вто 11 23° /10° чисто небо 7
Сре 12 22° /10° слаб дожд 10
Чет 13 22° /9° слаб дожд 18
Пет 14 23° /9° облачно 64
Саб 15 25° /10° облачно 88