Средно Коњаре

чисто небо

31°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:12

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност41%

УВ индекс4

Облачност7%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер310

Временска прогноза за Средно Коњаре во наредните 7 дена

Саб 02 35° /20° умерен дожд 10
Нед 03 33° /19° чисто небо 3
Пон 04 34° /21° слаб дожд 0
Вто 05 35° /20° слаб дожд 0
Сре 06 36° /20° чисто небо 8
Чет 07 34° /21° умерен дожд 37
Пет 08 26° /18° слаб дожд 79