Стар Дојран

чисто небо

18°

Изгрејсонце06:20

Зајдисонце18:20

Се осеќа17 °

Притисок1018 hPa

Влажност53%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер12

Временска прогноза за Стар Дојран во наредните 7 дена

Пон 27 32° /17° чисто небо 0
Вто 28 25° /18° умерен дожд 100
Сре 29 18° /16° слаб дожд 100
Чет 30 17° /15° облачно 100
Пет 01 19° /15° слаб дожд 100
Саб 02 20° /14° облачно 76
Нед 03 23° /13° чисто небо 0