Стар Дојран

чисто небо

34°

Изгрејсонце04:59

Зајдисонце20:05

Се осеќа33 °

Притисок1013 hPa

Влажност28%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер188

Временска прогноза за Стар Дојран во наредните 7 дена

Саб 02 37° /21° умерен дожд 6
Нед 03 35° /20° чисто небо 0
Пон 04 36° /21° чисто небо 0
Вто 05 36° /21° чисто небо 0
Сре 06 38° /22° мала облачност 12
Чет 07 35° /22° слаб дожд 21
Пет 08 35° /19° умерен дожд 6