Старо Нагоричане

чисто небо

30°

Изгрејсонце04:59

Зајдисонце20:12

Се осеќа30 °

Притисок1014 hPa

Влажност41%

УВ индекс4

Облачност6%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер214

Временска прогноза за Старо Нагоричане во наредните 7 дена

Саб 02 33° /19° умерен дожд 13
Нед 03 31° /18° слаб дожд 1
Пон 04 32° /20° чисто небо 0
Вто 05 34° /19° чисто небо 0
Сре 06 33° /19° чисто небо 9
Чет 07 32° /20° слаб дожд 52
Пет 08 25° /18° слаб дожд 87