Старо Нагоричане

облачно

Изгрејсонце05:19

Зајдисонце19:38

Се осеќа7 °

Притисок1022 hPa

Влажност69%

УВ индекс1

Облачност36%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер347

Временска прогноза за Старо Нагоричане во наредните 7 дена

Нед 09 20° /5° чисто небо 7
Пон 10 21° /8° чисто небо 6
Вто 11 22° /10° чисто небо 8
Сре 12 21° /9° умерен дожд 7
Чет 13 19° /8° слаб дожд 65
Пет 14 21° /9° слаб дожд 92
Саб 15 23° /9° облачно 80