Стојаково

чисто небо

37°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:06

Се осеќа36 °

Притисок1012 hPa

Влажност24%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер170

Временска прогноза за Стојаково во наредните 7 дена

Саб 02 38° /22° умерен дожд 8
Нед 03 37° /21° чисто небо 0
Пон 04 37° /21° чисто небо 0
Вто 05 37° /21° чисто небо 0
Сре 06 39° /22° облачно 28
Чет 07 36° /23° слаб дожд 15
Пет 08 35° /20° слаб дожд 5