Стојаково

чисто небо

18°

Изгрејсонце06:21

Зајдисонце18:20

Се осеќа17 °

Притисок1018 hPa

Влажност51%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер343

Временска прогноза за Стојаково во наредните 7 дена

Пон 27 32° /18° чисто небо 0
Вто 28 25° /18° слаб дожд 100
Сре 29 19° /17° слаб дожд 100
Чет 30 18° /16° слаб дожд 100
Пет 01 19° /15° облачно 100
Саб 02 21° /13° облачно 41
Нед 03 23° /13° чисто небо 0