Стрелци

мала облачност

28°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност44%

УВ индекс4

Облачност14%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер56

Временска прогноза за Стрелци во наредните 7 дена

Саб 02 31° /17° слаб дожд 0
Нед 03 29° /17° слаб дожд 28
Пон 04 31° /19° слаб дожд 4
Вто 05 31° /18° слаб дожд 0
Сре 06 31° /17° чисто небо 2
Чет 07 29° /17° умерен дожд 8
Пет 08 26° /16° умерен дожд 19