Стрелци

облачно

-9°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:39

Се осеќа-13 °

Притисок1030 hPa

Влажност94%

УВ индекс0

Облачност43%

Прегледност9321

Брзина на ветер2

Насока на ветер339

Временска прогноза за Стрелци во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-12° облачно 70
Вто 25 -2° /-12° чисто небо 1
Сре 26 /-9° чисто небо 8
Чет 27 /-6° мала облачност 12
Пет 28 /-2° чисто небо 10
Саб 29 /-1° Дожд со снег 100
Нед 30 /-2° слаб снег 98