Стримница

слаб снег

-6°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:38

Се осеќа-9 °

Притисок1030 hPa

Влажност92%

УВ индекс0

Облачност98%

Прегледност2777

Брзина на ветер2

Насока на ветер345

Временска прогноза за Стримница во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-12° слаб снег 72
Вто 25 -1° /-12° чисто небо 1
Сре 26 /-7° облачно 25
Чет 27 /-5° мала облачност 12
Пет 28 /-1° чисто небо 10
Саб 29 /-1° Снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 31