Стримница

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:15

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност74%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер111

Временска прогноза за Стримница во наредните 7 дена

Саб 02 32° /20° умерен дожд 4
Нед 03 31° /20° слаб дожд 18
Пон 04 31° /20° слаб дожд 10
Вто 05 32° /21° слаб дожд 0
Сре 06 32° /20° чисто небо 5
Чет 07 30° /19° умерен дожд 12
Пет 08 26° /18° слаб дожд 66