Стровија

облачно

29°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:12

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност42%

УВ индекс4

Облачност38%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер23

Временска прогноза за Стровија во наредните 7 дена

Саб 02 31° /17° слаб дожд 2
Нед 03 30° /17° слаб дожд 24
Пон 04 31° /18° слаб дожд 1
Вто 05 31° /18° слаб дожд 0
Сре 06 31° /17° чисто небо 4
Чет 07 30° /18° умерен дожд 16
Пет 08 25° /17° слаб дожд 11