Стровија

облачно

-8°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:37

Се осеќа-13 °

Притисок1029 hPa

Влажност86%

УВ индекс0

Облачност35%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер348

Временска прогноза за Стровија во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-10° слаб снег 67
Вто 25 -3° /-11° мала облачност 19
Сре 26 /-9° облачно 40
Чет 27 /-6° мала облачност 17
Пет 28 /-3° мала облачност 11
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-3° облачно 95