Струга

чисто небо

-9°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:41

Се осеќа-14 °

Притисок1029 hPa

Влажност80%

УВ индекс0

Облачност5%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер19

Временска прогноза за Струга во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-10° облачно 32
Вто 25 -1° /-10° чисто небо 1
Сре 26 /-7° чисто небо 3
Чет 27 /-4° мала облачност 12
Пет 28 /-1° чисто небо 10
Саб 29 /1° слаб снег 100
Нед 30 /-1° слаб снег 98