Студеничане

мала облачност

15°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце19:54

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност91%

УВ индекс3

Облачност16%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер314

Временска прогноза за Студеничане во наредните 7 дена

Вто 24 30° /15° слаб дожд 18
Сре 25 31° /16° чисто небо 6
Чет 26 32° /18° слаб дожд 22
Пет 27 32° /18° слаб дожд 13
Саб 28 31° /17° слаб дожд 79
Нед 29 24° /15° умерен дожд 47
Пон 30 25° /11° облачно 25