Сушица

облачно

-3°

Изгрејсонце06:48

Зајдисонце16:32

Се осеќа-6 °

Притисок1026 hPa

Влажност78%

УВ индекс0

Облачност76%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер335

Временска прогноза за Сушица во наредните 7 дена

Пон 24 /-4° облачно 64
Вто 25 /-5° облачно 49
Сре 26 /-4° чисто небо 10
Чет 27 /-2° мала облачност 18
Пет 28 /1° чисто небо 7
Саб 29 /1° облачно 100
Нед 30 /1° облачно 90