Свети Николе

мала облачност

14°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце19:52

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност88%

УВ индекс3

Облачност21%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер357

Временска прогноза за Свети Николе во наредните 7 дена

Вто 24 30° /14° слаб дожд 39
Сре 25 31° /15° чисто небо 2
Чет 26 32° /17° слаб дожд 30
Пет 27 32° /17° слаб дожд 9
Саб 28 31° /16° слаб дожд 46
Нед 29 24° /14° умерен дожд 34
Пон 30 25° /11° чисто небо 2