Теарце

облачно

15°

Изгрејсонце05:08

Зајдисонце19:56

Се осеќа15 °

Притисок1011 hPa

Влажност84%

УВ индекс2

Облачност28%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер280

Временска прогноза за Теарце во наредните 7 дена

Вто 24 28° /15° слаб дожд 11
Сре 25 30° /16° облачно 30
Чет 26 30° /19° слаб дожд 13
Пет 27 29° /18° умерен дожд 12
Саб 28 28° /17° слаб дожд 84
Нед 29 21° /14° умерен дожд 54
Пон 30 23° /11° слаб дожд 59