Теово

облачно

-5°

Изгрејсонце06:53

Зајдисонце16:37

Се осеќа-9 °

Притисок1028 hPa

Влажност79%

УВ индекс0

Облачност40%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер344

Временска прогноза за Теово во наредните 7 дена

Пон 24 -2° /-7° слаб снег 64
Вто 25 -1° /-8° облачно 26
Сре 26 /-6° облачно 49
Чет 27 /-3° мала облачност 23
Пет 28 /-1° чисто небо 10
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-1° облачно 94