Теово

облачно

31°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:11

Се осеќа30 °

Притисок1015 hPa

Влажност39%

УВ индекс4

Облачност33%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер33

Временска прогноза за Теово во наредните 7 дена

Саб 02 34° /20° слаб дожд 5
Нед 03 33° /19° слаб дожд 13
Пон 04 33° /20° слаб дожд 1
Вто 05 34° /20° чисто небо 0
Сре 06 34° /20° чисто небо 6
Чет 07 32° /20° умерен дожд 9
Пет 08 28° /19° слаб дожд 12