Тетово

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа29 °

Притисок1016 hPa

Влажност48%

УВ индекс3

Облачност75%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер117

Временска прогноза за Тетово во наредните 7 дена

Саб 02 32° /21° умерен дожд 4
Нед 03 30° /20° слаб дожд 18
Пон 04 30° /21° слаб дожд 10
Вто 05 32° /21° слаб дожд 0
Сре 06 32° /21° слаб дожд 5
Чет 07 30° /19° умерен дожд 11
Пет 08 25° /18° слаб дожд 71