Тополчани

чисто небо

30°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:11

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност39%

УВ индекс4

Облачност9%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер54

Временска прогноза за Тополчани во наредните 7 дена

Саб 02 33° /17° умерен дожд 1
Нед 03 31° /16° слаб дожд 10
Пон 04 32° /18° слаб дожд 1
Вто 05 33° /18° слаб дожд 0
Сре 06 33° /16° слаб дожд 5
Чет 07 31° /17° умерен дожд 7
Пет 08 29° /16° слаб дожд 4