Тополчани

облачно

10°

Изгрејсонце05:23

Зајдисонце19:38

Се осеќа8 °

Притисок1021 hPa

Влажност79%

УВ индекс2

Облачност56%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер27

Временска прогноза за Тополчани во наредните 7 дена

Нед 09 20° /6° мала облачност 11
Пон 10 21° /8° чисто небо 10
Вто 11 22° /9° облачно 38
Сре 12 23° /10° слаб дожд 5
Чет 13 18° /8° мала облачност 13
Пет 14 21° /7° мала облачност 24
Саб 15 25° /8° облачно 82