Трново

чисто небо

25°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце20:11

Се осеќа24 °

Притисок1016 hPa

Влажност52%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер61

Временска прогноза за Трново во наредните 7 дена

Саб 02 30° /17° умерен дожд 1
Нед 03 28° /16° слаб дожд 6
Пон 04 29° /17° слаб дожд 17
Вто 05 29° /17° слаб дожд 0
Сре 06 29° /16° слаб дожд 1
Чет 07 28° /16° слаб дожд 26
Пет 08 26° /14° умерен дожд 2