Трново

облачно

10°

Изгрејсонце05:24

Зајдисонце19:38

Се осеќа8 °

Притисок1020 hPa

Влажност87%

УВ индекс2

Облачност100%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер37

Временска прогноза за Трново во наредните 7 дена

Нед 09 17° /6° облачно 29
Пон 10 19° /8° мала облачност 24
Вто 11 20° /8° облачно 42
Сре 12 20° /8° слаб дожд 9
Чет 13 15° /7° слаб дожд 41
Пет 14 19° /7° чисто небо 5
Саб 15 22° /8° облачно 96