Трсино

облачно

13°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце19:50

Се осеќа12 °

Притисок1011 hPa

Влажност86%

УВ индекс3

Облачност52%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер60

Временска прогноза за Трсино во наредните 7 дена

Вто 24 25° /13° умерен дожд 60
Сре 25 27° /13° слаб дожд 3
Чет 26 28° /16° слаб дожд 70
Пет 27 28° /16° слаб дожд 11
Саб 28 27° /15° слаб дожд 6
Нед 29 22° /13° умерен дожд 45
Пон 30 21° /11° слаб дожд 69