Туин

облачно

26°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа26 °

Притисок1016 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност36%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер49

Временска прогноза за Туин во наредните 7 дена

Саб 02 30° /17° слаб дожд 1
Нед 03 28° /16° слаб дожд 27
Пон 04 29° /18° слаб дожд 11
Вто 05 30° /18° слаб дожд 0
Сре 06 30° /17° чисто небо 3
Чет 07 28° /17° умерен дожд 17
Пет 08 24° /15° умерен дожд 33