Усје

мала облачност

15°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце19:54

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност90%

УВ индекс2

Облачност14%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер190

Временска прогноза за Усје во наредните 7 дена

Вто 24 30° /14° слаб дожд 15
Сре 25 31° /15° чисто небо 7
Чет 26 32° /17° слаб дожд 19
Пет 27 32° /17° умерен дожд 13
Саб 28 31° /16° слаб дожд 81
Нед 29 24° /14° умерен дожд 61
Пон 30 24° /11° мала облачност 16