Ваксинце

чисто небо

28°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:13

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност9%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер170

Временска прогноза за Ваксинце во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° умерен дожд 12
Нед 03 32° /18° слаб дожд 1
Пон 04 31° /20° слаб дожд 0
Вто 05 34° /19° чисто небо 0
Сре 06 33° /18° чисто небо 6
Чет 07 32° /19° слаб дожд 58
Пет 08 24° /17° слаб дожд 82