Ваксинце

чисто небо

17°

Изгрејсонце06:24

Зајдисонце18:24

Се осеќа15 °

Притисок1019 hPa

Влажност44%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер328

Временска прогноза за Ваксинце во наредните 7 дена

Пон 27 31° /15° слаб дожд 30
Вто 28 25° /15° слаб дожд 50
Сре 29 19° /14° облачно 96
Чет 30 18° /14° слаб дожд 100
Пет 01 20° /10° облачно 100
Саб 02 20° /9° облачно 45
Нед 03 22° /9° чисто небо 0