Валандово

чисто небо

35°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:06

Се осеќа33 °

Притисок1013 hPa

Влажност28%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер173

Временска прогноза за Валандово во наредните 7 дена

Саб 02 37° /20° слаб дожд 9
Нед 03 35° /19° чисто небо 1
Пон 04 36° /20° чисто небо 1
Вто 05 37° /20° чисто небо 0
Сре 06 38° /21° облачно 44
Чет 07 35° /21° слаб дожд 23
Пет 08 33° /18° слаб дожд 6