Василево

мала облачност

16°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце19:48

Се осеќа15 °

Притисок1011 hPa

Влажност83%

УВ индекс3

Облачност12%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер23

Временска прогноза за Василево во наредните 7 дена

Вто 24 28° /16° слаб дожд 86
Сре 25 30° /16° слаб дожд 0
Чет 26 32° /18° облачно 46
Пет 27 32° /19° слаб дожд 13
Саб 28 31° /18° умерен дожд 3
Нед 29 26° /15° умерен дожд 13
Пон 30 25° /13° чисто небо 0