Ваташа

чисто небо

18°

Изгрејсонце06:23

Зајдисонце18:23

Се осеќа16 °

Притисок1019 hPa

Влажност41%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер187

Временска прогноза за Ваташа во наредните 7 дена

Пон 27 32° /16° чисто небо 2
Вто 28 26° /17° умерен дожд 100
Сре 29 18° /15° слаб дожд 100
Чет 30 18° /15° слаб дожд 99
Пет 01 20° /14° слаб дожд 100
Саб 02 20° /13° облачно 50
Нед 03 23° /11° чисто небо 0