Велес

чисто небо

35°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:11

Се осеќа33 °

Притисок1013 hPa

Влажност28%

УВ индекс4

Облачност10%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер12

Временска прогноза за Велес во наредните 7 дена

Саб 02 36° /20° слаб дожд 10
Нед 03 35° /19° слаб дожд 2
Пон 04 36° /21° чисто небо 0
Вто 05 36° /21° чисто небо 0
Сре 06 36° /21° чисто небо 8
Чет 07 33° /22° слаб дожд 13
Пет 08 29° /19° слаб дожд 39