Велес

чисто небо

18°

Изгрејсонце06:24

Зајдисонце18:24

Се осеќа16 °

Притисок1018 hPa

Влажност42%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер230

Временска прогноза за Велес во наредните 7 дена

Пон 27 32° /17° чисто небо 8
Вто 28 27° /18° слаб дожд 73
Сре 29 20° /17° слаб дожд 100
Чет 30 20° /16° слаб дожд 99
Пет 01 22° /16° слаб дожд 100
Саб 02 22° /14° облачно 26
Нед 03 24° /12° чисто небо 0