Велешта

чисто небо

28°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:14

Се осеќа28 °

Притисок1016 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност4%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер188

Временска прогноза за Велешта во наредните 7 дена

Саб 02 30° /18° чисто небо 0
Нед 03 29° /18° слаб дожд 89
Пон 04 30° /19° слаб дожд 0
Вто 05 29° /18° слаб дожд 0
Сре 06 30° /18° чисто небо 4
Чет 07 29° /18° слаб дожд 20
Пет 08 27° /16° умерен дожд 11