Вељуса

облачно

10°

Изгрејсонце05:18

Зајдисонце19:34

Се осеќа8 °

Притисок1021 hPa

Влажност69%

УВ индекс2

Облачност57%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер326

Временска прогноза за Вељуса во наредните 7 дена

Нед 09 19° /7° облачно 27
Пон 10 20° /8° чисто небо 2
Вто 11 21° /8° чисто небо 1
Сре 12 21° /9° слаб дожд 93
Чет 13 22° /10° слаб дожд 0
Пет 14 22° /9° чисто небо 1
Саб 15 24° /11° мала облачност 16