Вељуса

чисто небо

33°

Изгрејсонце04:59

Зајдисонце20:07

Се осеќа32 °

Притисок1013 hPa

Влажност29%

УВ индекс4

Облачност3%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер194

Временска прогноза за Вељуса во наредните 7 дена

Саб 02 36° /19° умерен дожд 9
Нед 03 33° /18° чисто небо 1
Пон 04 34° /19° чисто небо 2
Вто 05 36° /19° чисто небо 0
Сре 06 36° /20° облачно 32
Чет 07 34° /20° слаб дожд 36
Пет 08 31° /18° слаб дожд 7