Виница

чисто небо

32°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:08

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност33%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер272

Временска прогноза за Виница во наредните 7 дена

Саб 02 34° /20° умерен дожд 9
Нед 03 31° /19° мала облачност 14
Пон 04 34° /20° чисто небо 1
Вто 05 34° /20° чисто небо 0
Сре 06 34° /20° облачно 62
Чет 07 33° /20° умерен дожд 89
Пет 08 29° /19° слаб дожд 26