Вранештица

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер63

Временска прогноза за Вранештица во наредните 7 дена

Саб 02 31° /17° чисто небо 0
Нед 03 29° /17° слаб дожд 26
Пон 04 31° /19° слаб дожд 0
Вто 05 31° /18° умерен дожд 0
Сре 06 31° /17° чисто небо 1
Чет 07 30° /17° умерен дожд 8
Пет 08 26° /16° умерен дожд 11