Вранештица

чисто небо

16°

Изгрејсонце06:27

Зајдисонце18:27

Се осеќа14 °

Притисок1020 hPa

Влажност41%

УВ индекс1

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер276

Временска прогноза за Вранештица во наредните 7 дена

Пон 27 31° /15° мала облачност 23
Вто 28 26° /15° умерен дожд 90
Сре 29 18° /15° слаб дожд 100
Чет 30 14° /13° слаб дожд 100
Пет 01 15° /12° слаб дожд 100
Саб 02 18° /10° облачно 28
Нед 03 22° /9° чисто небо 0